درباره ما

کمبودهای صنایع یا رفع نیاز مشتری؟

خوب ما کی هستیم، چی داریم، چیکار می کنیم، اصلا هدفمون چیه، می خوایم خودمونو توضیح بدیم یا نیازی از شما رو برآورده کنیم؟

برای توضیح این موضوع، اینبار می خوام از یه نگاه دیگه ای بهش بپردازم و بگم ناویااِروس برای دستیابی به چه اهدافی تاسیس شد.

من شقایق متین موسس و مدیر عامل دفتر پخش لوازم ساختمانی ناویااِروس، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی/تجارت الکترونیک و دانشجوی دکترای مدیریت کسب و کار، 23 سال پیش با ریاست آیکیدوی بانوان کشور، کار مدیریتی را شروع کردم و پس از اون در شرکتهای مختلفی فعالیت کردم. 5 سال پیش شرکت خودم را در زمینه پخش لوازم ساختمانی و صنعتی تاسیس کردم و 3 سال پیش رسما ثبتش کردم. از یکسال پیش به واسطه ی تجربیات، تحصیلات دانشگاهی و دوره های حین خدمت و شخصی که دیدم کار مشاوره، آموزش و دیجیتال مارکتینگ را نیز به سبد خدمات خود اضافه نمودم.

5 سال پیش بعد از 23 سال سابقه مدیریت در شرکتهای بهداشتی و تحقیق و‌ بررسی نیازهای مشتریان و کسب و کارها در این صنعت، به این نتیجه رسیدم که دیگه وقتشه. باید راهو عوض کنم و کار خودمو داشته باشم.

وااا، چرا خووب؟ بودی حالا!! الکی خودتو به دردسر انداختی. جو گیر شدی؟فکر کردی راحته؟ اگه اینطوری بود که هر کسی واسه خودش کار می کرد؟

خیلی از این جملات و جملات مشابهش رو وقتی همچین کاری می خوای انجام بدی، تقریبا هر روز می شنوی.

اما برای من یکی، حداقل دلایلش اینا نبود.

این شرکتها، کم و بیش یک روند تکراری و سنتی را به تقلید از یکدیگر، برای جذب مشتری و فروش محصولاتشان به کار می برند.

این روش سالانه هزینه های زیادی برایشان به همراه دارد که بسیاری از آنها با کمی

تغییر، برنامه ریزی یا آموزش صحیح قابل اصلاح هستند. مانند هزینه های بالای حمل و نقل یا هزینه های مالی و نیروی انسانی برای استخدام افراد ناکارآمد

حساسیت جایی بیشتر می شه که شما متوجه می شی این تغییرات، در پایین آوردن قیمت برای مشتریان و قیمت نهایی برای مصرف کنندگان چقدر تاثیر گذاره و چقدر بهش بی توجهی می شه.

پس چرا توی اون شرکتها انجامش ندادی و چرا اونا جلوی این هزینه هارو نگرفتن؟

خوب حتما که انجامشون دادم و تا حدودی هم نتیجه بخش بود؛ اما متاسفانه در این صنعت

هم مثل خیلی صنایع دیگر، صاحبین کسب و کار تا یه زمانی بدون حس نیاز به هماهنگ کردن دانش شخصی و حرفه ایشون تونستن پول زیادی به دست بیارن و این باعث قدرت می شه و دقیقا برای اینکه قدرت رو نزد خودشون نگه دارن، یه اشتباه بزرگ انجام می دن.

وقتی اینقدر پول در میارن یعنی حتما می فروشن دیگه. پس چه اشتباهی منظورته؟

اگه همچین حسی پیدا کردین و سوالات مشابهش به ذهنتون اومد، به این معنیه که راهو درست اومدین.

پس با من باشین تا بهش پاسخ بدیم.

دقیقا به همین دلیل ساده، یعنی پول = قدرت، اونا توی تله ای میوفتن و سرعت پیشرفت علم و تکنولوژی رو در نظر نمی گیرن و به قولی فراموش می کنن که اگر به نشانه ها توجه نکنن و نتونن خودشون‌ رو در دریای خروشان تغییرات، روی آب نگه دارن، در خطر غرق شدن کامل یا بیهوشی قرار می گیرن و در چند سال آینده کاملا از این چرخه به بیرون پرتاب می شن.

** نه بابا من اونطوری نیستم، نشانه ها رو دیدم و می خوام که تو این جریان بمونم و حتی قدرتمندتر از قبل بشم.

اما از بازیای این بچه تحصیل کرده ها و اینا چیه، آهان نرم افزار و اپ و، چیزی نمی فهمم؛

از طرفی هم می ترسم کارو بدم دست این بچه که همش پای کامپیوتر نشسته و هیچکاری نمی کنه، هر چی زحمت کشیدم رو به باد بده.

یا یکی بیاد و از این موضوع استفاده کنه و سرم کلاه بذاره، اصلا مگه می شه تو کامپیوتر کار کرد، باید یه عمر خاک بازارو خورد.

اگه این جملات براتون آشناست یا جزو این دسته هستین، باید بگم دقیقا زدین وسط هدف.

این همون دلیلیه که خیلیا به روش قدیمیشون ادامه می دن یا نمی ذارن کارتو انجام بدی یا وسط کار پشیمون می شن.

کاملا درسته!

ترس از دست دادن قدرت!!

درک نادرست از روش کار

تفکر نادرست کامپیوترهای جایگزین انسان. یعنی من باید برم خونه بشینم کامپیوترا به جام کار کنن!!

اوه اوه عجب اوضاعی شد، خوب پس چیکار کنیم با این وضعیت؟

نگران نباشید الان کامل توضیح می دم.

غیر از دسته ای اندک از افراد که جزو پیشروان یا نوجویان هر صنعتند، خودشون دنبال تغییرات می رن و به ترسهاشون غلبه می کنن و به یک متخصص، یا تیمی از متخصصین اعتماد می کنن، کارو می سپرن و نتیجه محور هستند و بیشترین سود هم نصیبشون می شه، بقیه جزو تطبیق پذیران و اکثریت (بعد از گروه اول، اعتماد می کنند و انجام می دهند) و یا دیر پذیران (باید در آنها اعتمادسازی کنیم) هستند.

با توجه به بررسی هایی که انجام دادم، بهترین راه اطمینان بخشی:

نشون دادن نتیجه در مثالهای واقعی و شفاف سازی در خصوص اینکه ابزارهای هوشمند می توانند در خدمت اشخاص، توسط متخصصانی که با پول آن فرد استخدام شدند، در جهت پیشبرد اهداف شرکت و دستیابی به آینده ای بهتر، با کمترین ریسک می باشد.

من برای رسیدن به این هدف چیکار کردم؟

تصمیم گرفتم با توجه به تجربیاتم و شناختی که بازار نسبت بهم داره و من نسبت به بازار دارم، دفتر پخش لوازم ساختمانی ناویااِروس رو تاسیس کنم و یک نمونه از پیشروان باشم تا نتیجه کارم، مثالی عملی باشه برای دیگران.

با افزایش کارایی و حذف مراحل اضافه و معیوب در کاهش هزینه ها و نهایتا افزایش نفع مشتری و مصرف کننده، من می تونم به دغدغه انجام وظایف اجتماعی خودم هم برسم.

کالاها و خدمات ما

  • مشاوره و ارائه نقشه راه سازمان و مدیریت
  • فروش عمده لوازم ساختمانی (بهداشتی، برقی، لوله و اتصالات و …) و لوازم صنعتی
  • صادرات محصولات
  • در ضمن همونطور که در مقالات دیگه هم گفتم یکی از کمبودهای رایج در این کار، توجه نداشتن به هزینه های زیاد حمل و نقل هست که ما در مجموعه خودمون خیلی دقیق به این ظرافتها سر و سامان دادیم.

پس با خیال راحت از ما خرید کنید.

ما به ظرافتها توجه خاص داریم.

راههای ارتباطیتون چیه حالا؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت سفارشات خود با شماره 09122019818 تماس بگیرید و یا در سایت www.naviaerus.com ثبت سفارش کنید .

تیم ناویااِروس